ייעוץ שיווקי

ייעוץ שיווקי יכול להישמע לבעלי עסקים כדבר לא נחוץ שסתם מוציא להם כסף מהכיס, מה שמוביל רבים מהם לא להשקיע בתחום ולהשקיע את הכסף בדברים שנראים להם יותר נחוצים באותה רגע. אבל האמת היא שזהו אחד הצעדים שיכולים לגרום לכל עסק לזנק כמה צעדים קדימה. אם אתם בעלי חברה או עסק אנחנו ממליצים לכם להמשיך לקרוא ולהבין קצת יותר לעומק את העולם המעניין והמורכב של הייעוץ השיווקי.

אז מה זה בעצם ייעוץ שיווקי? למה הוא טוב?

ייעוץ שיווקי, כשמו כן הוא, הוא שירות הניתן בתוך חברות ייעוץ לחברות ועסקים בנושאי שיווק. אפשר לחשוב על הייעוץ השיווקי כענף מרכזי בתוך עולם השיווק העסקי, הענף שעוסק בכל הקשור למשיכת לקוחות חדשים, שמירת לקוחות קיימים, ניהול התוכן השיווקי של החברה\ העסק ועוד.
ייעוץ שיווקי לעסקים הוא שירות שבא לעזור לעסקים לפתח את עצמם ולבסס את עצמם בשוק בו הם עובדים. כשאתם דואגים לאפיק השיווקי של העסק שלכם אתם דואגים לכם שהעסק שלכם יישאר בחשיפה מתמדת, שאנשים יכירו בו ויזכרו דווקא בכם כשהם מחפשים את המוצר\ שירות שאתם מציעים. עבודה עם יועץ שיווקי או עם חברת ייעוץ עסקי יוכלו לעזור לכם ללמוד איך לעשות את זה נכון, איך למשוך אליכם את הקהל שאתם רוצים ועוד.

מה כולל תהליך ייעוץ שיווקי לעסקים?

חשוב לזכור שאין נוסחת קסם בכל הקשור לשיווק. אמנם יש מסלול חשיבה שלפיו הולכים במרבית הפעמים, אבל דרך פעולה שעובדת נהדר לעסק אחד הפונה לקהל יעד מסוים יכולה לא לתפוס בכלל עבור עסק אחר שפונה לקהל יעד אחר לחלוטין.
במרבית המקרים, תהליך עבודה עם יועץ שיווקי\ חברת יעוץ יתחיל עם ניתוח של הנתונים הקיימים על החברה או העסק. ניתוח הנתונים נעשה על מנת להבין את המצב הנוכחי של החברה, להבין מדוע הם פנו לשירותי הייעוץ מלכתחילה, האם יש אפיקים בעיתיים שלא נלקחו בחשבון עד עכשיו, מיהו קהל היעד הרצוי של החברה, מיהו קהל היעד המצוי של החברה, מידע רלוונטי על החברות המתחרות בתחום ועוד.
שלב זה הוא השלב הטוב ביותר לבסס לעצמם מטרות להמשך על סמך הנתונים שנאספו. אילו נתונים טובים לכם? אילו פחות? על אלו נתחי נתונים אתם רוצים לשים את הדגש בהמשך העבודה?
לאחר מכן, יועצי השיווק יציגו לכם מגוון תרחישי עבודה מהם תצטרכו לבחור את האחד שמתאים לכם ביותר. ההחלטות השיווקיות שקיבלתם בשלב הקודם יבואו כאן לעזרתכם, משום שאתם כבר מגיעים עם הבנה של הנושאים בהם אתם רוצים להתמקד והם יקלו עליכם את הבחירה בצורת העבודה העתידית של העסק. אל תפחדו לשאול את יועץ השיווק שאלות ולהסתמך על דעתו. תהיו בטוחים שהוא ראה כבר מגוון עסקים שעובדים במגוון שיטות והוא כבר יודע מה עובד יותר ומה פחות.
מפה כל עסק ממשיך בדרכו שלו בהתאם לתוכנית עבודה. ישנם עסקים שילכו על תוכנית עבודה שכוללת כניסה ופעילות שוטפת ברשתות החברתיות, כתיבת דפי נחיתה ופתיחת אתרים. חברות ועסקים שכבר פעילים ברשתות אולי יעבדו על חיזוק הקמפיינים הפרסומיים והשיווקיים שלהם. חברות שקיבלו בהתראה קצרה תחרות רבה יתמקדו בבידול שלהן מהמתחרות וישקיעו בקמפיינים שמושכים את העין.
זהו השלב שבו היצירתיות והשמיים הם הגבול וכל עסק יכול להמציא את עצמו בחדש בעזרת יועצי השיווק שלצידו, לכן חשוב לבחור אותם בקפידה רבה.

אילו עסקים יכולים להיעזר בייעוץ שיווקי לעסקים?

כל סוגי העסקים יכולים להיעזר בייעוץ שיווקי עבור העסק שלהם. החל מעסקי מזון, מסעדות, ברים וכדומה, דרך חברות ביטוח, שיווק, ופנסיה ועד חנויות ממכר למיניהן – אין עסק שיפסיד מקבלת ייעוץ שיווקי. חשוב לזכור כי שירוץ ייעוץ שיווקי לעסקים הוא שירות שבא לטובתכם ולטובת העסק, ייעוץ שיסביר לכם כיצד להגביר את החשיפה שלכם, להרחיב את קהלי הידע שלהם ולשפר את תוצאות השיווק שלכם.
עם זאת, ישנן חברות שכנראה יזדקקו לייעוץ שיווקי יותר מאחרות. לדוגמא, חברה או עסק חדשים שעוד לא התחילו את דרכם בעולם העסקים ועוד לא התחילו לפרסם את עצמם יוכלו להיעזר בייעוץ שיווקי על מנת ללמוד איך לעשות מעצמם שם דבר כבר מההנפקה\ תחילת העבודה.
בנוסף, ייעוץ שיווקי לעסקים יכול לעזור מאוד לעסקים שנמצאים במשבר מסוים או נמצאים בתקופה שבה המכירות בירידה והם לא מצליחים לשפר את המצב. ייעוץ שיווקי לעסקים יוכל לסייע להם לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע לשיווק עצמי ופרסום של העסק ובכך יעזור להם לצאת מהבוץ.

אנחנו מקווים שהצלחנו לפזר לכם מעט את מסך הערפל שמכסה לעיתים את המושג "ייעוץ שיווקי". ניסינו להסביר לכם במילים פשוטות שמדובר בייעוץ ותהליך עבודה שיכול רק להועיל לעסק שלכם, לגרום ליותר לקוחות להגיע אליכם ולהיעזר בכם ובמילים פשוטות – להכניס לכם יותר עבודה. במידה ואתם מתעניינים בייעוץ שיווקי לעסק או לחברה שבבעלותכם אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר: 050-4444738.